Selamun aleykum hocam.bebegimi uykuda korkutuyolar.uyurken yuzu surekli aglar seklinde ve eli surekli bizi ariyo korkusundan.Bunun icin okunacak bi dua varmi .rahatsiz ettiysem af ola.

 

*******

Ve aleyküm selam.

Değerli kardeşim;

Yeri geldikçe işaret ettiğimiz üzere, bu gibi işler bizim meşguliyet sahamız değil. Ama sıkıntısı olup yazan kardeşlerimize de bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte üye ve okurlarımızdan ricamız; bu ve benzeri hususları, o sahada meşgul olanlarla görüşüp konuşmanızdır. Daha da iyi ve isabetli olanı; öncelikle tıbbî tedavi yöntemlerine müracaat edip, manevi cihetini de kendiniz halletmenizdir. Malumunuz, Kur’an-ı Kerim baştan sona şifadır. Ayrıca hangi rahatsızlıklara nelerin okunacağına dair de mutemet eserlerde bilgiler var. En basitinden Muavvizeteyn (Felak-Nâs) sureleri ve Fatiha-i şerife okunabilir ki, bunlar en büyük dua ve şifadırlar. Başka hiçbir şey bilmiyorsanız bunları okuyun kâfi. Yeter ki niyet halis olsun. Temiz bir ağızla, temiz bir vaziyette okunsun. Şifası da Allah’tan beklensin…

***

Eserlerde belirtildiğine göre, uykusunda korkan bebeğe-çocuğa aşağıdaki dua, yatırılmadan evvel 7 kere okunursa, bi-iznillah şifa bulur, korkudan kurtulur. Buna, asgari 7 gün devam etmeli. 7 günün sonuda sıkıntı yine sürecek olursa, okumayı da sürdürmelidir.

Dua şudur (Arapça dizgi sistemim olmadığı için olabildiğince düzgün okunabilecek tarzda Latinize etmeye çalıştım. İnşaallah faydalanırsınız.):

Allâhümme bi-hurmeti ıysâ ve bi-hürmeti Mûsâ ve bi-hürmeti İbrâhime’l-Halîli necci haaze’l-veledi min şerri mâ-raê fi’l-menâmi bi-rahmetike yâ Erhame’r-râhımîn.”

Meali: “Allah’ım! Hz. İsa hürmetine, Hz. Musa hürmetine, Halil’in Hz.İbrahim hürmetine,
rahmetinle şu çocuğu rüyada görmüş olduğu şeyin şerrinden kurtar. Ey rahmet edenlerin en merhametlisi (Rabbim)...”

Geçmiş olsun. Cenab-ı Hak hasarsız, âcil ve kalıcı şifalar ihsan eylesin. Amin...

Go to top